Пошук по сайту

Хімія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

3 1 Орендарі офісної нерухомості м. Київ

3 1 Орендарі офісної нерухомості м. Київ

Сторінка1/4
  1   2   3   4
3.3. План продажів

3.3.1. Характеристика споживачів

3.3.1.1. Орендарі офісної нерухомості м. Київ

Попит на офіси в Київі як і раніше сильно обумовлений компаніями, що працюють в області інформаційних і комунікаційних технологій, виробництва та розподілу (переважно виробництво товарів масового вжитку і фармацевтичне виробництво), в фінансовому секторі та в сільському господарстві. Сукупна частка цих компаній у загальному обсязі офісних примищень, орендованих у 2011 році, склала приблизно 51%.

Більшість великих корпорацій, оперуючих у сфері бізнес-консалтингу, фінансових послуг, виробництва та розповсюдження, сільського господарства та дистрибуції, а також державні організації та посольства розташовано в найпривабливіших офісних локаціях, тобто в центральному діловому районі, на Подолі і, частково, в районі Печерську.

Стандарт на використання офісної площі на одне робоче місто в компаніях, що працюють в професійних офісних об’єктах в Київі становить, у середньому, 12 кв.м. на одне робоче місце.

Нижченаведена інформація демонструє площі офісних приміщень, орендованих деякими великими регіональними/міжнародними компаніями в м. Київ.

Таблиця 3.?? – Офісні площі регіональних/міжнародних компанії в м. Київ

Орендар

Сфера діяльності

Площа офісних приміщень

Орендар

Сфера діяльності

Площа офісних приміщень

Procter & Gamble

Товари повсякденного попиту

3,843

Philip Morris

Товари повсякденного попиту

3,010

Unilever

Товари повсякденного попиту

700

MasterFoods

Товари повсякденного попиту

599

BAT

Товари повсякденного попиту

2,017

Colgate-Palmolive

Товари повсякденного попиту

300

Kraft Foods

Товари повсякденного попиту

1,802

PepsiCo

Товари повсякденного попиту

122Продовження табл. 3.??

Орендар

Сфера діяльності

Площа офісних приміщень

Орендар

Сфера діяльності

Площа офісних приміщень

Danone

Товари повсякденного попиту

250

Nestle

Товари повсякденного попиту

3,171

IVAX

Фармація

284

GlaxoSmith Kline

Фармація

1,300

Aventis Pharma Int

Фармація

432

Siemens

Електроніка

2,100

IBM

Електроніка

325

Ericsson

Електроніка

1,427

Sony

Електроніка

796

Samsung

Електроніка

2,912

Exxon Mobil

Хімія

200

Panasonic

Електроніка

515

3M

Виробництво

1,100

Osram

Виробництво

749

Nissan Motors

Автомобільна продукція

521

Motorola

Електроніка

727

DuPont

Виробництво

644

Whirlpool

Електроніка

150

Kodak

Електроніка

500

BASF

Хімія

533

Shell

Хімія

1,455

Microsoft

Електроніка

3,500

Hewlett Packard

Електроніка

600

ORACLE

Інформаційно-комунікаційні технології

350

Cisco Systems

Інформаційно-комунікаційні технології

1,000

Deloitte

Бізнес-послуги

6,650

KPMG

Бізнес-послуги

1,779

Ernst & Young

Бізнес-послуги

1,501

ING Bank

Фінанси

2,595

Sociйtй Generale

Фінанси

100

Baker & McKenzie

Бізнес-послуги

1,480


Джерело: DTZ Research

Необхідно зауважити, що запити цих орендарів на офісні приміщення в Київі складають лише 20 – 50% від площі, яку займають ті ж самі компанії в інших столицях Центральної та Восточної Європи. Це дослідження було проведено в червні 2005 року, тому важливо відзначити, що з того часу ряд компаній, наведених у таблиці, збільшили орендовану в Київі офісну площу. Серед цих компаній Baker & McKenzie, Reiffeisen Bank, Cisco Systems, GlaxoSmithKline, Motorola, Procter & Gamble, Unilever, Kraft Foods, Osram, Ernst&Young, Deloitte, 3M, Microsoft та інші.

Починаючи з 2007 року багато корпоративних офісних орендарів почали свою експансію. Через дефіціт якісних офісних приміщень, що історично переважав у Київі, а також низький рівень пропозиції нових офісних приміщень, багато компаній значно розширили орендовану площу офісів, зважаючи не тільки на нагальні потреби в офісних приміщеннях, але й на перспективи подальшого росту компаній та додаткових співробітників. Багато корпоративних орендарів вже скористалися можливостями знижених ставок оренди на офіси в Київі, переїхавши до більш привабливих для локації місць міста або розширивши орендну площу офісів.

Незважаючи на те, що у 2011 році попит на офісні приміщення формувався орендарями різних галузей, на відміну від 2010 року вагома доля попиту приходилася на компанії сектору інформаційних технологій та комунікацій (38% від загального обсягу приміщень, зданих в оренду в цей період), виробництва (26%, головним чином компаніями сектору продуктів повсякденного вжитку та формації, дорівнюючи відповідно 4% та 6,8%), фінансів (10%) та сільського господарства (5%) (рис. 3.??).
Рисунок 3.?? – Оренда офісних приміщень у Київі за типами орендарів

У 2011 році переважаючими стали угоди на оренду офісних приміщень площею понад 1000 кв. м., на частку яких припадає 42% загальної кількості укладених угод оренди на ринку. У першому кварталі 2012 року у Київі було здано близько 10500 кв.м. офісних приміщень, що на 31% нижче в порівнянні з показником, зареєстрованим у першому кварталі 2004 року, перед початком динамічного економічного зростання в Україні. Крім того, об’єм поглинутих офісних приміщень у першому кварталі 2012 року був на 58% менше в порівнянні з показником, зареєстрованим у першому кварталі 2009 року, у час розпалу економічної кризи.

У зв’язку з поступовим поліпшенням економічної ситуації у країні умови на ринку офісної нерухомості у Київі стають сприятливішими, в 2011 році та у першому кварталі 2012 року багато компаній переїхали в офісні приміщення з кращими характеристиками з точки зору розташування та/або якості. Інші компанії розширили займані площі або провели переговори з власниками приміщень з метою зафіксувати поточні умови оренди на більш тривалий термін напередодні очікуваного відновлення позитивної динаміки ринку.

Таблиця 3.?? – Найбільші угоди з оренди офісних приміщень у Київі

Орендар

Площа (кв.м)

Профіль орендаря

Розташування*

TNK-BP

5 923

ІСТ

НЦ - ЗБ

EPAM Systems

5 300

Виробництво

НЦ - ЗБ

«Воля»

3 460

ІСТ

НЦ - СБ

PwC

3 292

Бізнес-сервіс

ЦДР

Microsoft

2 908

Виробництво

ЦДР

Посольство Канади в Україні

2 264

Посольство

Ц

SEB Bank

1 991

Фінанси

ЦДР

Software Outsourcing Team

1 140

ІСТ

Ц

EniS.p.A

793

Енергетика

Поділ

Porsche Leasing Ukraine

662

Фінанси

НЦ - ЗБ

KPMG

515

Бізнес-сервіс

ЦДР

Group SEB

400

Виробництво

НЦ - СБ

Джерело: DTZ Research

* ЦДР – Центральний діловий район, НЦ – ЗБ – нецентральний діловий район на західному березі ріки Дніпро, НЦ – СБ – нецентральний район на східному березі ріки Дніпро.

Проте значна частина орендарів, зокрема, малих і середніх підприємств, до сих пір працює в переформатованих житлових приміщеннях та колишніх промислових будівлях, що пов’язано як із наслідками економічної кризи, так й з відсутністю довіри в цілому до об’єктів, що будуються. Отже, орендарями офісної частини «Київ-Сіті» переважно будуть компанії, які зацікавлені в розширенні своїх офісних приміщень у Києві, бажають переїхати в інші офісні приміщення або консолідувати свої теперішні локації по місту в єдиний будинок.

Згідно з результатами проведеного опитування великих корпоративних орендарів у Києві, представники практично всіх секторів економіки підтвердили наміри розширити штат та/або площу своїх офісних приміщень (рис. 3.??).
Рис. 3.?? – Структура компаній за наміром розширення штату та/або площу офісних приміщень у Києві

Винятком є комерційні банки (14% респондентів у секторі надали позитивну відповідь) та юридичні компанії (33% позитивних відповідей). Найпозитивніші тенденції щодо перспективного зростання у найближчі 5 років було зафіксовано у сільському господарстві, логістиці, ІТ секторі, виробництві і дистрибуції товарів, рекламі і медіа, а також фінансовому секторі за винятком банків.

Згідно з результатами проведеного опитування великих корпоративних орендарів офісної нерухомості у Києві, ділянки уздовж ріки Дніпро (в тому числі і на лівому березі) є потенційно привабливими для компаній усіх секторів, особливо для комерційних банків та інших компаній у фінансовому секторі, у секторі інформаційних технологій, торгівлі, секторі реклами та медіа, сільському господарстві, а також для виробничих і дистрибуційних компаній (рис. 3.??).

В той же час практично половина опитаних юридичних компаній (50%), посольств, урядових і неурядових організацій (50%), а також компаній у торгівельному (75%) ат логістичному секторі не готові сьогодні розглядати такий варіант.
Рис. 3.?? – Оцінка потенційної привабливості ділянок уздовж р. Дніпро

Ділянка, розташована в районі Одеської площі у Києві, є найбільш привабливою для розташування офісних приміщень опитаних компаній у секторах логістики, сільському господарстві, юридичних компаній та інших бізнес-консультантів, комерційних банків та ІТ компаній (рис. 3.??).
Рис. 3.?? – Оцінка потенційної привабливості ділянки біля Одеської площі

Ділянка, розташована на лівому березі Дніпра уздовж траси до міжнародного аеропорту Бориспіль, є потенційно привабливою для транспортних компаній та компаній, що надають бізнес послуги, а також ІТ та виробничо-дистрибуційних компаній (рис. 3.??).
Рис. 3.?? – Оцінка потенційної привабливості ділянки уздовж траси до міжнародного аеропорту Бориспіль

Аналіз тенденцій попиту в аналогічних нових ділових районах в Європі та у Москві показує, що орендарями, які у першу чергу переїздять в нові ділові райони, є ті компанії, що займають і потребують найбільшу площу офісних приміщень. Це особливо стосується перших корпоративних орендарів, яких залучають у такі масштабні містобудівні проекти. Компанії з великим штатом працівників не лише потребують більшої площі, але й переважно зацікавлені в оренді офісних будівель з великою площею поверху і ефективним плануванням відкритого типу.

Виходячи із проаналізованих тенденцій і міркувань можна визначити, що цільовими орендарями у проекті «Київ-Сіті» будуть компанії, що працюють у фінансовому секторі, промисловому і виробничому секторах, у секторі реклами та медіа, в інформаційно-комунікаційному секторі, сфері торгівлі, готельному бізнесі, приватній медицині.

Фінансовий сектор. У короткостроковому періоді (наступні 5 років) цей сектор не буде суттєвим генератором попиту на офісні приміщення, але з часом розвиток фінансового сектору призведе до того, що фінансові компанії і комерційні банки нададуть один з найбільших попитів на офісну нерухомість в Києві.

Вже в короткостроковій перспективі декілька комерційних банків шукають можливості для консолідації свого портфоліо офісних приміщень, які сьогодні розташовані у різних частинах міста, і оренди приміщень більшої площі, вищої якості, а також за нижчою орендною ставкою. Саме такі можливості створює для них проект «Київ-Сіті».

Як свідчать результати проведенного опитування, компанії у фінансовому секторі продемонстрували дуже високий інтерес до можливості розташування у проекті. Комерційні банки, що є переважно міжнародними компаніями, є чутливими до затрат на робочу силу і приміщення при прийнятті рішень про розподіл ресурсів. Наявність ефективних і недорогих офісних приміщень є для них дуже вагомим фактором.

Проведений аналіз дозволяє дійти висновку, що фінансовий сектор у проекті «Київ-Сіті» забезпечить:

  • від 25% до 40% загального попиту на офісні приміщення у проекті;

  • від 7000 до 12 000 робочих місць.

Промисловий і виробничий сектор. Максимум 56% всіх опитаних виробничих і дистрибуційних компаній були потенційно зацікавлені в офісних приміщеннях у проекті «Київ-Сіті». Однак, зважаючи на значну питому вагу цього сектору в загальному обсязі попиту в сегменті офісної нерухомості у Києві, він володіє високим потенціалом для «Київ-Сіті».

Вимоги промислових, виробничих і дистрибуційних компаній до офісних приміщень є подібними до тих, які мають компанії фінансового сектору: ефективні приміщення великої площі, хороша видимість із головних транспортних магістралей у районі, середній рівень орендних ставок і розташування в районі з добре розвиненою системою громадського транспорту.

Зважаючи на це, можна очікувати, що промисловий і виробничий сектор у проекті «Київ-Сіті» забезпечить:

  • від 10% до 25% загального попиту на офісні приміщення у проекті;

  • від 2 500 до 5 500 робочих місць.

Реклама та медіа. Хоча цей сектор є невеликим, він має суттєвий потенціал зростання і проявив високу попередню зацікавленість проектом «Київ-Сіті» у випадку його розташування на лівоберіжжі.

Виходячи із міжнародного досвіду, компанії цього сектору, як правило, охоче переїжджають до офісних приміщень у нових ділових районах, але для них ключовим фактором прийняття відповідного рішення є наявність розвинутої соціально-побутової інфраструктури.

Зважаючи на менший розмір цього сектору в Україні, можна очікувати, що він у проекті «Київ-Сіті» забезпечить:

  • від 5% до 15% загального попиту на офісні приміщення у проекті;

  • від 1 500 до 5 000 робочих місць.

Сектор інформаційно-комунікаційних технологій. Попередній аналіз показує, що цей сектор залишиться одним із основних генераторів попиту на офісні приміщення у Києві, а тому є одним з цільових груп орендарів у перспективному діловому районі «Київ-Сіті», проте не на перших етапах реалізації проекту, коли у проекті ще не буде критичної маси і цей новий район ще не сформується.

Найважливішим фактором для компаній в ІСТ секторі є не вартість оренди офісних приміщень, а привабливість для найталановітіших працівників і створення для них мотиваційного робочего середовища.

Компанії в секторі ІСТ будуть й надалі розвиватися, спеціалізуючись або на креативній та розробницькій діяльності, або на рутинній функції підтримки. Для кожної з таких функцій є особливі умови щодо офісних приміщень.

Креативний творчий сегмент компаній не дуже полюбляє офісні будівлі формату бізнес-парк. Однак для спеціалістів, які виконують рутинні функції підтримки, такий тип приміщень є оптимальним, оскільки вони зацікавлені в оренді дешевших офісних приміщень більшої площі, розташованих в районах з добре розвиненою системою громадського транспорту, оскільки їх основними працівниками є молоді спеціалісти без власного автомобіля.

Зважаючи на ці міркування, можна очікувати, що у проекті «Київ-Сіті» цей сектор забезпечить:

  • від 10% до 20% загального попиту на офісні приміщення у проекті;

  • від 1 500 до 5 000 робочих місць.

Інші менші сегменти ділової активності можуть забезпечити від 3 000 до 16 000 робочих місць у проекті. Таким чином, за 20 років у проекті «Київ-Сіті» може бути створено від 25 000 до 30 000 робочих місць.

Хоча на початкових фазах реалізації проекту «Київ-Сіті» більша частина попиту на офісні приміщення у проекті буде генеруватися компаніями у цих цільових секторах ділової активності, які займатимуть найбільші площі, на більш піздніших етапах у проекті з’являться інші менші компанії з більшості секторів економіки (наприклад, компанії у секторі бізнес-послуг переважно переміщуються до проектів такого типу тоді, коли там вже утвердяться їхні ключові клієнти.

Крім того, перші орендарі суттєво впливають на профіль орендарів у подібному проекті, якщо перші орендарі будуть, наприклад, великі фінансові компанії, то інші компанії фінансового сектору також ймовірно перемістяться до проекту.

  1   2   3   4

поділитися в соціальних мережахСхожі:

З конкурсних торгів
Найменування та місцезнаходження замовника: Публічне акціонерне товариство „Укргазвидобування” 04053, м. Київ, Шевченківський р-н,...

З конкурсних торгів
Найменування та місцезнаходження замовника: Публічне акціонерне товариство „Укргазвидобування” 04053, м. Київ, Шевченківський р-н,...

Конференції, семінару
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49

«затверджую» Перший заступник Міністра
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49

Рентгенофлуоресцентний метод визначення мікроелементного складу питної води
Радіофізичний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, проспект Глушкова 2, Україна

Уроки з біології для 11 класів
Підручник – Біологія (рівень стандарту, академічний рівень) 11 клас. Балан П. Г., Вервес Ю. Г., Поліщук В. П. Київ. Генеза. 2011

Київ Видавництво «довіра»
Читачі дізнаються про значення й правильне вживання деяких слів, скористаються російсько-українським словничком поширених мовних...

Фіз адреса(поштова): 01042, м. Київ, відповідальністю «міранокс»
Для посилення конструкційних властивостей залежно від марки бетону використовують від 0,9 до 8 кг (важкі бетони)

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів: Природознавство...
Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 класи мс....
Російська мова. Русский язык. Программа для общеобразовательных учебных заведенийБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
h.ocvita.com.ua
Головна сторінка