Пошук по сайту

Хімія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Матеріали доповіді начальника відділу освіти Немирівської районної державної адміністрації на колегії відділу освіти 28. 08. 2014 року

Матеріали доповіді начальника відділу освіти Немирівської районної державної адміністрації на колегії відділу освіти 28. 08. 2014 року

Готуємось до серпневої колегії відділу освіти Немирівської районної державної адміністрації.

   Запрошуємо до обговорення проекту доповіді начальника відділу освіти Михайла Чорного

"Про підсумки розвитку галузі освіти Немирівщини у 2013-2014 навчальному році та завдання на 2014-2015 навчальний рік" на серпневій колегії відділу освіти.

Також пропозиції щодо обговорення можна надсилати: e-mail: osvitanemirov@ukr.net

Матеріали доповіді начальника відділу освіти Немирівської районної державної адміністрації на колегії відділу освіти 28.08.2014 року
«Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у 2013-2014 навчальному році та завдання на 2014-2015 навчальний рік».

«Не скаржитися, а працювати», - це позиція більшості

педагогічних колективів нашого району


Шановні педагоги, гості, запрошені!

Традиційно склалося, що напередодні нового навчального року в педагогічних колективах нашої держави проводяться серпневі педагогічні колегії, завдання яких полягає в тому, щоб визначити пріоритетні напрямки роботи по виконанню державної програми розвитку освіти, реалізації державної політики в системі дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, проаналізувати підсумки роботи за минулий навчальний рік, відзначити досягнення, позитивне в роботі педагогічних колективів, а разом з тим загострити увагу на помилках та упущеннях в роботі, намітити шляхи вирішення завдань, що стоять сьогодні перед педагогічними колективами району.

Навчальними закладами проведено належну роботу з виконання Конституції України, Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про позашкільну освіту”, Програми діяльності Уряду, реалізації освітянських програм та інших документів, спрямованих на подальший розвиток освіти. Навчальні заклади, педагогічні колективи галузі докладали зусиль щодо підвищення якості освітніх послуг, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти.

Діяльність відділу освіти була спрямована на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, створення належних умов їх функціонування й розвитку, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, підвищення престижу професії вчителя, підвищення її соціального статусу.
Дошкілля – перша сходинка до школи

Дошкільна ланка освіти особлива, адже дошкільний вік – це базовий етап фізичного, психічного та соціального становлення особистості.

В районі функціонує 29 дошкільних навальних закладів, в тому числі 1 навчально-виховний комплекс (Немирівська ЗОШ-сад I ст.), в яких навчається і виховується 1490 дітей дошкільного віку – 836 у міській і 654 у сільській місцевості.

Відділ освіти тримає під постійним контролем рівень задоволення потреб населення в освітніх послугах різного напряму. Охоплення дітей дошкільними закладами всіма її формами становить 88,4%, по місту – 99,5%, по селу – 78,1%.

Відділ освіти з метою забезпечення стабільної роботи і розвитку на перспективу дошкільної освіти району направляє зусилля на співпрацю із засновниками (власниками) дошкільних навчальних закладів, які відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), «Про дошкільну освіту» (ст.16,19,37,38), постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 р. №228 «Про порядок створення, реорганізацію і ліквідацію навчально-виховних закладів» несуть персональну відповідальність за стан справ у цих закладах.

Упродовж 2013-2014 навчального року на базі 4 шкіл (Байраківська, Мельниківська, Боблівська, Вишковецька) функціонують дошкільні навчальні групи з короткотривалим перебуванням дітей по підготовці до школи, якими охоплено 30 дітей дошкільного віку.

У зв’язку із запровадженням обов’язкової дошкільної освіти для дітей, які досягли 5-річного віку, особливо актуальною є проблема 100-відсоткового охоплення. Саме тому дошкільні навчальні заклади залучають всіх дітей старшого дошкільного віку до суспільного виховання.

З метою забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання, надання психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, підтримки різнобічного розвитку дітей, які виховуються в умовах сім’ї, при дошкільних навчальних закладах та школах функціонують консультативні центри.

Великий вклад у розвиток дошкільної освіти району вносять педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів. Цьогоріч всі дошкільні заклади взяли активну участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання, переможцями районного етапу конкурсу став ДНЗ №4 м. Немирова (зав. Палатна Т.С.), у Всеукраїнському фестивалі дитячого театрального мистецтва, переможцем районного етапу став ДНЗ смт. Брацлава (зав. Пілецька Н.О.), у районному конкурсі «Колискова пісня – 2014» визнано Йолтуховську О.М –ДНЗ №4 м. Немирова (зав. Палатна Т.С.)

У 2013-14 навчальному році у дошкільних закладах освіти району працювали 158 педагогічних працівників. Повну вищу освіту мають 86 педагогічних працівників що становить 52% від загальної кількості, середню спеціальну освіту мають 72 педагоги (46 %). В тому числі з 23 керівників дошкільних закладів з вищу освіту мають 17 завідуючих, середню спеціальну 6.

Районний методичний кабінет впродовж 2013-2014 навчального року надавав допомогу педагогічним кадрам у розвитку їхньої професійної майстерності, методист Остапенко С. О. активізувала творчий потенціал вихователя.

Методична діяльність здійснювалась за принципом систематичної аналітико-діагностичної діяльності, де враховуються інтереси і запити різних категорій педагогів та керівників навчальних закладів через анкетування, експрес-опитування, надання консультацій тощо.

Одним із пріоритетних завдань дошкільної освіти району є створення в дитячих садках належних умов для навчання та виховання дітей. А тому особлива увага звертається на відповідність територій, приміщень та їх обладнання основним санітарно-гігієнічним, педагогічним, естетичним нормам. В умовах недостатнього фінансування дошкільних закладів акцент робиться на створенні привабливого розвивального середовища для дітей (з матеріалів доступних кожному (покидькових) та створені цікавих предметів, фігурок власними руками), у якому всім учасникам педагогічного процесу було б комфортно тривалий час перебувати і діяти. Гарно попрацювали в цьому напрямку колективи Ковалівського ДНЗ «Сонечко» та «Дзвіночок», Юрковецький, Райгородський, Чуківський, Сподахівський, Семенський ДНЗ. Також для послуг малят у кожному дошкільному закладі обладнані затишні групові кімнати, оснащені іграшками, ігровими посібниками, які є для дошкільників найпершими носіями інформації про навколишній світ.

В 2013-2014 н. р. значно покращилася матеріально-технічна база дошкільних навчальних-закладів.

На потреби ДНЗ використано 550 960 грн. із них спонсорських 202 852 грн. За рахунок бюджетних коштів Семенської сільської ради для ДНЗ придбано холодильник, принтер, дитячі меблі, гойдалку-балансир, гойдалку підвісну, карусель (сільський голова Махиня К.К.), в ДНЗ с. Юрківці – електроплиту, пральну машину, дитячі меблі, цифровий фотоапарат (сільський голова Ткаченко Л. М.), в ДНЗ с. Кароліна дитячі меблі на суму 8000 грн. (сільський голова Горбенко Л. І.), в ДНЗ с. Кірово придбано ноутбук, принтер, телевізор, електром’ясорубку, твердий і мяшгкий інвентар, проведений ремонт каналізації. (сільський голова Никифоренко В.Ф.), в ДНЗ с. Воловодівки придбано дитячі меблі, ноутбук, принтер (сільський голова Сирота К.Д.).

За рахунок коштів одержаних в рахунок соціальної угоди від ЗАТ «Зернопродукт МХП» в ДНЗ с. Чуків встановлено 4 металопластикових дверей, огорожу.

ТОВ ПК «Зоря Поділля» для ДНЗ с. Вища Кропивна придбали твердий інвентар на суму 5000 грн. За кошти ТОВ «Зоря Поділля» був проведений ремонт ДНЗ с. Райгород, а також зроблений дах та відремонтована каналізація, закуплено принтер за кошти фермера П.О.Дядюка.

В ДНЗ с. Гуньки спонсори Шевчук Р.Б., Сич В.А, Лук’яненко В.М. придбали твердий інвентар, іграшки.

Актуальним залишається питання щодо створення Єдиного інформаційного простору в системі освіти району. Комп’ютерна техніка є в 20 ДНЗ: лише 5 підключені до мережі Інтернет.

Незважаючи на послідовну, систематичну роботу, багато проблем залишаються нерозв’язаними.

 • створити умови для обов’язкового здобуття дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку;

  • максимально охопити різними формами методичної роботи різні категорії педагогів ДНЗ з метою удосконалення професійної компетентності;

  • процес удосконалення професійної компетентності педагогів ДНЗ спрямувати на підвищення їх фахового рівня, формування готовності до впровадження освітніх інновацій та мотивації до самоосвіти, розвиток творчої ініціативи;

  • продовжувати роботу щодо підвищення рівня інформаційної культури педагогічних працівників;

здійснювати моніторинг діяльності дошкільних навчальних закладів за різними напрямами їх функціонування.

Загальна середня освіта

Право громадян на отримання базової та повної загальної середньої освіти забезпечують 35 навчальних закладів. У тому числі: 4 НВК,

загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів – 23,

загальноосвітні школи І-ІІ ступенів – 12.

У 2013-14 навчальному році у 358 класах навчалось 4223 учні, що на 85 учнів менше, ніж у попередньому році. Середня наповнюваність учнів у класах складала 12 %.

Педагогічними кадрами забезпечені всі загальноосвітні навчальні заклади. В них працює 736 педагогічних працівників. Нагороджені грамотою Міністерства освіти і науки України педагогічних працівників, нагрудним знаком „Відмінник освіти України” – 132 , нагрудним знаком „Василь Сухомлинський” – 2, нагрудним знаком «Софія Русова» -1.

У ЗНЗ працює 329 учителів з вищою категорією, із них 48 мають педагогічне звання „учитель-методист”, 109 - педагогічне звання „старший учитель”, 12- педагогічне звання «вихователь-методист». Працюючих пенсіонерів – 98 осіб, що становить 13 % від загальної кількості педпрацівників..

В 2013-2014 навчальному році атестаційною комісією відділу освіти атестовано 173 педпрацівники, із них: встановлено вищу кваліфікаційну категорію – 20 особам, підтверджено вищу кваліфікаційну категорію – 56, встановлено І категорію – 20, встановлено ІІ категорію - 22, присвоєно педагогічні звання „ учитель – методист ”- 5, „старший учитель” – 15.

В минулому навчальному році вперше пройшла атестація 17 керівників навчальних закладів

Метою освітньої діяльності відділу освіти, навчальних закладів було і залишається створення умов для формування конкурентоздатної, компетентної особистості з потребою у власному самовираженні, з яскраво вираженою громадянською позицією, з почуттям відповідальності за долю країни.

Результативність освітньої діяльності в районі вивчалась за такими напрямками:

- вивчення стану організації управлінської діяльності у закладах освіти;

- аналіз участі учнів шкіл у районних предметних олімпіадах;

- аналіз участі випускників у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Ефективність комплексних заходів відділу та закладів освіти щодо підвищення інтелектуального й освітнього рівня школярів підтверджена результатами державної підсумкової атестації, кількістю випускників шкіл, які нагороджені золотими й срібними медалями, похвальними грамотами й листами, а також кількістю випускників, які продовжать навчання у вищих навчальних закладах 3-4 рівнів акредитації.

У травні 2014 року:

 • закінчили 9 класів - 539 випускник, з них одержали свідоцтво з відзнакою 48 дев'ятикласників;

 • закінчили 11 клас - 251 учнів, з них 25 - нагороджені золотою медаллю, 5 - срібною;

Близько 70% випускників 9, 11 класів склали державну підсумкову атестацію на достатньому й високому рівнях.

З метою створення умов для розвитку у школярів інтелектуальних, творчих здібностей, наукового мислення, пізнавальної активності, надання їм ґрунтовних, міцних знань, озброєння їх практичним розумінням основ наук у навчальних закладах організовано роботу гуртків, семінарів, факультативів. В 10-11 класах запроваджено профільне навчання за природничо-математичним, суспільно-гуманітарним та філологічним напрямками. У навчальних планах закладів передбачались години із варіативної складової для роботи з обдарованими учнями. В окремих закладах району було відкрито класи з поглибленим вивченням предметів (21) та профільні класи ( 12 ).

Загальноосвітні навчальні заклади у повному обсязі забезпечено сучасними комп’ютерними комплексами з ліцензійним програмним забезпеченням.

На виконання Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням сесії Вінницької обласної ради КЗ методичний кабінет надає науково-методичний супровід роботи з обдарованими дітьми, сприяє проведенню Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, конкурсів-захистів, турнірів, фестивалів, спартакіад. Щорічно проводиться 20 олімпіад з базових навчальних дисциплін. В навчально-виховних закладах району у вересні-жовтні відбувся I тур Всеукраїнських учнівських олімпіад. У листопаді-грудні 2013 р. проведено II етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. В інтелектуальних змаганнях взяли участь 920 учнів, з 36 закладів району. Дипломами I ступеня нагороджені 47 учнів. Слід відмітити, що деякі учні отримали дипломи I ступеня з декількох олімпіад: Хоменко Богдан, учень 10 класу НВК №2 м .Немирова (з 6 олімпіад), Коріненко Вадим, учень 11 класу Медвежанської ЗОШ I-III ст. (з 5 олімпіад), Гвалтюк Владислав, учень 8 класу Вовчоцької ЗОШ I-II ст. (з 4 олімпіад), Стецюра Валентина, учениця 11 класу Брацлавського НВК №1 (з 4 олімпіад).

Високий рівень підготовки продемонстрували учнів НВК №1 м. Немирова – 52 призових місць, НВК №2 м. Немирова – 30 призових місць, Брацлавський НВК №1 – 22 призових місця.

В січні-лютому 2014 року відбувся III обласний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, в якому взяли участь 45 учнів району. За підсумками цих олімпіад маємо 6 переможців нагороджених дипломами II ступеня:

 • Сича Юрія, учня 11 класу НВК №1 м. Немирова (II місце з інформатики);

 • Фесенка Богдана, учня 10 класу НВК №1 м. Немирова (II місце з інформатики);

 • Гвалтюка Владислава, учня 8 класу Вовчоцької ЗОШ I-II ст. (II місце з історії);

 • Сича Юрія, учня 11 класу НВК №1 м. Немирова (II місце з математики);

 • Стецюру Валентину, ученицю 11 класу Брацлавського НВК №1 (II місце з правознавства);

 • Хоменка Владислава, учня 9 класу НВК №2 м. Немирова (II місце з хімії);

7 переможців нагороджених дипломами III ступеня:

 • Коріненка Вадима, учня Медвежанської ЗОШ I-III ст. (III місце з географії);

 • Кривоноса Максима, учня 10 класу НВК №2 м. Немирова (III місце з географії);

 • Коріненка Вадима, учня Медвежанської ЗОШ I-III ст. (III місце з історії);

 • Войтюк Альону, ученицю 9 класу НВК №2 м. Немирова (III місце з української мови та літератури);

 • Сича Юрія, учня 11 класу НВК №1 м. Немирова (III місце з інформаційних технологій);

 • Зозулю Костянтина, учня НВК №2 м. Немирова (III місце з англійської мови);

 • Цвях Оксану, ученицю 9 класу НВК №2 м. Немирова (III місце з англійської мови).

Важливою складовою науково-методичної роботи КЗ методичного кабінету є здійснення організаційно-методичної допомоги в проведенні конкурсів учнівської творчості. За підсумками навчального року учні нашого району вибороли призові місця в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика:

 • Шевчук Анастасія, учениця 7 класу НВК №1 м. Немирова (II місце);

 • Слюсарчук Анна, учениця 10 класу НВК №2 м. Немирова (III місце).

Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Література»:

 • Мала Галина, учениця 9 класу Червонянської ЗОШ I-III ст. - III місце.

Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка:

 • Кавун Вікторія, учениця 7 класу НВК №2 м. Немирова.


Кілька років поспіль цікаво і змістовно проходить районний тур регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» для учнів 4-5 класів. Учні не лише писали читацькі відгуки на сучасну дитячу прозу, але й презентували їх в цікавій та оригінальній формі.

З метою успішної адаптації учнів 1-х класів до навчання та зниження рівня тривожності, подолання негативних емоційних станів в оволодінні навичками письма, забезпечення можливостей підвищення самооцінки, гуманізації міжособистісних стосунків дітей та дорослих проводяться акції: «Індивідуальна творча справа «Мій перший найкращий зошит» та «Колективна творча справа «Клуб маленьких Добродіїв». Всі школи нашого району взяли участь в даному проекті. Обласним журі визначено 22 учителі 1-х класів нашого району, які нагороджені почесними грамотами за творчий підхід в організації та проведені Акції «Мій 1-й найкращий зошит».

Особлива увага приділяється роботі з лідерами учнівського самоврядування. Щорічно лідери навчальних закладів беруть участь в тренінгах, обласному конкурсі учнівського самоврядування «Лідер року».

З кожним роком зростає активність учасників Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» та Всеукраїнського конкурсу юних фізиків «Левеня». Всеукраїнських конкурсах знавців іноземної мови «Пазл» та «Гринвіч». За підсумками журі конкурсів переможцями стали 5 учнів в конкурсі «Пазл» та 14 учнів в конкурсі «Грінвіч». Найактивнішими є учні: НВК №1 та №2 м. Немирова, Кіровської ЗОШ І-ІІІ ст., Брацлавського НВК №1.

КЗ методичний кабінет надає організаційно-методичну допомогу в проведенні Всеукраїнських учнівських турнірів, фестивалів, Всеукраїнської військово-спортивної гри українського козацтва «Сокіл-Джура», військово-спортивній грі «Зірниця», фестивалі Дружин юних пожежників, змаганні загонів юних інспекторів руху, районному етапі конкурсу «Україна вишивана».

Вагоме місце в діяльності районної методичної служби займає організація представницьких заходів для педагогів району. Традиційним стало проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», «Вихователь року», «Керівник гуртка».

На I тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» було подано 16 заяв педагогічних працівників: НВК №2 м. Немирова (4 учасники), НВК №1 м. Немирова (3 учасники), Ситковецька ЗОШ I-III ст. (2 учасники), НВК №1 смт. Брацлава (2 учасники), Ковалівського НВК (2 учасники), Медвежанської ЗОШ I-III ст. (1 учасник) у номінаціях: «Директор школи» - 1, «Початкові класи» - 5, «Світова літератури» - 4, «Географія» - 3, «Трудове навчання» - 3. Більшість поданих робіт мають глибокий зміст, інноваційних характер, відповідний науково-методичний рівень, характеризуються глибокою продуманістю, оригінальністю висвітлення проблеми, цікавою презентацією. Додатки до поданих робіт містять методичні рекомендації, розробки уроків, учнівські доробки, інноваційні ідеї.

Переможцями I туру визнано педагогів: Гудиму Тетяну Анатолівну (директор школи НВК №2 м. Немирова) номінація «Директор школи», Довгу Лілію Анатолівну (вчителя НВК №2 м. Немирова) номінація Початкові класи», Топчій Марину Миколаївну (вчителя НВК №1 м. Немирова) номінація «Географія», Баранова Олександра Анатолійовича (вчителя Ковалівського НВК) номінація «Трудове навчання», які представили район в обласному турі.

Переможцем II туру Конкурсу в номінації «Директор школи» стала Гудима Т.А. (II місце), лауреатами II туру конкурсу стали: Сич Л.М. номінація «Світова література», Топчій М.М. номінація «Географія». Переможцем щорічного Всеукраїнського конкурсу «Керівник гуртка – 2014» на обласному етапі здобув керівник літературно-краєзнавчого гуртка будинку дитячої та юнацької творчості Вертипорох Василь Володимирович.

Лауреатами обласного етапу конкурсу «Вихователь дошкільного навчального закладу» стала Семененко Лідія Андріївна вихователь дошкільного навчального закладу «Сонечко» с. Ковалівка.

Працівники КЗ методичний кабінет, педагогічні колективи навчальних кабінетів, окремі вчителі активно долучаються до реалізації інноваційних проектів, співпрацюючи з ВОІПОПП:

 • Сич Л.М. учитель світової літератури НВК №1 м. Немирова співпрацює в якості методиста-кориспондента інституту;

 • Конотоп Ж.В. учитель української мови та літератури НВК №1 м. Немирова - член обласної творчої групи учителів української мови та літератури;

 • Музичук Н.В. учитель початкових класів Обідненської ЗОШ I-III ст. – член обласної творчої групи учителів початкових класів;

 • Гавенко В.Є., директор Дубовецької ЗОШ I-III ст. – член обласної творчої групи учителів математики;

 • Удоденко Т.В. заступник директора Бугаківської ЗОШ I-II ст. – член творчої групи учителів християнської етики.


Позашкільна освіта

Діяльність Немирівського Будинку дитячої та юнацької творчості в 2013-2014 навчальному році була направлена на виконання Закону України «Про позашкільну освіту», Указів Президента України «Про оголошення 2013 року - роком дитячої творчості» та «Про проголошення 2014 року – роком дитячого самоврядування», реалізацію державної політики в галузі освіти, створення умов для вдосконалення потреб учнів у додатковій освіті, забезпечення державної підтримки обдарованої молоді шляхом залучення до творчої навчально-дослідницької роботи.

В 2013-2014 навчальному році значно розширилася мережа гуртків, на базах шкіл району позашкільною освітлю було охоплено1650 вихованців.

У цьому навчальному році в закладі працювало 87 педагогів: 7 основних працівників та 80 сумісників. З

авдання позашкільної освіти реалізовувалися за такими напрямами:Напрям

Кількість груп

Кількість дітей

науково-технічний

26

390

еколого-натуралістичний

11

165

туристсько-краєзнавчий

9

135

фізкультурно-спортивний або спортивний

8

120

художньо-естетичний

36

540

соціально-реабілітаційний

9

135

гуманітарний

11

165


В зоні особливої уваги педагогів Будинку дитячої та юнацької творчості – залучення до гурткової роботи дітей - напівсиріт, з особливими потребами, з малозабезпечених сімей, дітей з багатодітних родин.п/п

Категорія дітей

Кількість дітей

1.

Діти-сироти

1

2.

Діти-напівсироти

9

3.

Діти з малозабезпечених сімей

41

4.

Діти з особливими потребами

3

5.

Діти з багатодітних родин

82


Найактивніше протягом навчального року на базі закладу працювали такі гуртки: «Англійської мови» керівник Куліковська І.М., «Юних фотоаматорів» та «КПК» керівник Пузаєнко О.В., «Цікава астрономія» керівник Баланова Т.О., «Юні історики» керівник Гук В. Л.

На базі шкіл району працювали гуртки: «Літературне краєзнавство» керівник Вертипорох В.В., вокальний ансамбль керівник Янушкевич О.М., «Тістопластика» керівник Скрипніченко Л.В., «Соломкоплетіння» керівник Лещенко І. І., «Театральний» керівник Сич Л. М.

Організація навчально – виховного процесу відбувалася диференційовано відповідно до інтересів, здібностей вихованців, учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, вікторина, змагання, похід, екскурсія, практична робота на природі та в інших формах, передбачених Статутом позашкільного навчального закладу та індивідуальних можливостей та освітніх нахилів.

Робота з обдарованою молоддю стала одним із перспективних напрямів діяльності закладу. У Будинку дитячої та юнацької творчості створено банк даних «Обдарованість», що містить інформацію про найкращих вихованців закладу.

Стало системою в роботі БДЮТ займатись проектною, науково- дослідницькою роботою. Кращими проектами та презентаціями, які підготували гуртківці із керівниками гуртків були «Дослідження космосу. Прилади та інструменти» - керівник гуртка Баланова Т. О., «Життя і творчість Т. Г. Шевченка» - керівник гуртка «Юні фотоаматори» Пузаєнко О.В., серія презентацій, присвячених 200-річчю з дня народження Кобзаря – керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Вертипорох В. В., творчий проект «Виготовлення дерева Інь-Янь з бісеру» - Куліковська І. М., освітній проект «Застосування мультимедійного програмного забезпечення в гуртковій роботі ПНЗ» - керівник гуртка «КПК» Пузаєнко О. В. та інші.

Успішній реалізації завдань позашкільної освіти, забезпеченню практичної спрямованості, діяльності гуртків, об’єднань та художніх колективів сприяє участь вихованців у різноманітних конкурсах, виставках, святах, фестивалях, організація педагогами цілої низки заходів для гуртківців та учнів навчального закладу.

В основу виховної роботи покладена програма морально - духовного виховання Немирівського Будинку дитячої та юнацької творчості «Прикраси світ собою», що адаптована до Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів ЗНЗ України». Програма виховання «Прикраси світ собою» спрямована на морально-духовний розвиток особистості з активною громадянською позицією і почуттям відповідальності за долю України. Реалізація програми проходить із врахуванням вікових особливостей і потреб кожного вихованця гуртка, студії. Програмою передбачається залучення гуртківців до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, ігрової, культурної, художньо-естетичної.

В цьому навчальному році позашкільний навчальний заклад був ініціатором та організатором районних конкурсів: «І слово і пісня мій краю, тобі», «Таланти мої і моєї сім’ї», конкурс буклетів «Права дитини», конкурс презентацій «Свідомий вибір професії-запорука успішного майбутнього», конкурс демотиваторів «Раннє батьківство-за і проти», конкурс буклетів «Дорослішай на здоров’я», виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», конкурс читців та ілюстрацій до дня народження Т.Г.Шевченка, районний етап Всеукраїнського культурологічно-виховного проекту «Десять визначних місць Немирівщини», конкурс «Майстри оригамі», конкурс демотиваторів «Знай свої права-виконуй свої обов’язки», конкурс презентацій «Змінемо світ на краще», фотовиставка «Подвиг воїнів увічнемо», конкурс буклетів «Мій вибір-робітнича професія», районна конференція «Виховний потенціал сучасної української родини», свято обдарованих дітей, районне свято «Все починається з дитинства».

з/п

Масові заходи

2013-2014

1.

Кількість районних заходів

17

2.

Кількість обласних заходів

11

3.

Всього заходів

28

4.

Участь у них вихованців (кількість)

1740


У 2013-2014 році вихованці БДЮТ брали участь і в ряді обласних масових заходів. Зокрема вихованці гуртка «Юні фотоаматори» Кривонос Максим та Полохач Анна (керівник гуртка Пузаєнко О. В.) зайняли І та ІІІ місця в обласному фотоконкурсі «Моя Україно!». Вихованка фото-відеознімального гуртка Людва Анна (керівник гуртка Вертипорох В. В.) зайняла І місце в обласному фестивалі молодіжного кіна та телебачення «Кінометр – 2014». Крупська Яніна, вихованка гуртка «Астрономія» (керівник гуртка Баланова Т. О.) зайняла ІІ місце в обласному конкурсі «Космос. Людина. Духовність». Бойчук Світлана, вихованка гуртка «тісто пластика» (керівник гуртка Скрипніченко Л. В.) зайняла І місце в обласній виставці «Знай і люби свій край». ЇЇ робота «Сім’я вечеря коло хати» представлена на Всеукраїнській виставці декоративно-ужиткового мистецтва. Атаманенко Аліна, вихованка гуртка «Соломоплетіння» (керівник гуртка Лещенко І. І.) зайняла ІІІ місце в обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край». Всі переможці були нагороджені грамотами та дипломами Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді.

Педагоги БДЮТ брали участь в обласному конкурсі на кращу методичну розробку. Методист Горбенко Л. П. зайняла ІІ місце у номінації «Розробка освітніх проектів, програм, сценаріїв» та ІІІ місце в номінації «Опис перспективного досвіду». Керівник гуртка «Сувенір» Куліковська І. М. зайняла ІІ місце в номінації «Розробки окремих тем відповідно до програми роботи гуртка».з/п

Масові заходи

(конкурси, змагання)

Кількість місць

І місце

ІІ місце

ІІІ місце
1.

Обласні масові заходи

3

3

3


Як підсумок навчально-виховної роботи за рік, в усіх гуртках проведені підсумкові заняття, концерти, залікові походи.

В навчальному році адміністрацією закладу здійснювався контроль за навчально-виховним процесом.

Питання навчально-виховної роботи заслуховувалось на педагогічних та методичних радах, нарадах при директорі, інформаційно-методичних нарадах, узагальнювались наказами директора.

У формування гармонійно розвиненої молодої людини велике значення мають позашкільні заклади, які вдало доповнюють і розширюють виховний процес, що здійснюється у школі. -

Брацлавська станцію юних техніків в нашому районі функціонувала у 1979 року, в січні 2013 року рішенням чергової сесії Немирівської районної ради відбулась реорганізація Брацлвської СЮТ в Брацлавський центр науково-технічної творчості школярів. З 1 вересня 2014 року Брацлавський центр працюватиме в іншому приміщенні, де кращі можливості для занять гуртківців.

В Брацлавській СЮТ працювало 25 гуртків, в них 301 гуртківців,

7 педагогічних працівників

В закладі діяла така мережа гуртків:

- авіамодельний;

- судно-модельний;

- трасовий;

- фотогурток;

- ПТМ;

- радіо;

Вихованці СЮТу займаються автомоделюванням, ракетомоделюванням, початковим технічним моделюванням, працюють над проектами машин і механізмів, приймають участь в усіх масових заходах з технічної творчості.

В 2013 – 2014 навчальному році вихованці станції брали участь в ряді обласних масових заходів. Зокрема в виставці – конкурсі технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» де зайняли 14 командне місце, в обласному конкурсі «Майстри оригамі» зайняли 6 місце. В обласній виставці робіт гуртківців початкового технічного моделювання в розділі «Моделі різних машин та механізмів» Водзянівський Максим зайняв ІІІ місце, керівник Задачін В.В.

В обласних змаганнях з авіамоделювання (повітряний бій) команда Брацлавської станції юних техніків зайняла ІІІ місце. Дерев’янко Максим став лідером в особистій першості і з дев’яти боїв переміг у восьми, (керівник Задачін Віктор Васильович).

Біліченко Володимир, зайняв ІІІ місце в обласному конкурсі юних фотоаматорів «Моя Україно!» за роботу «Українська творчість» (номінація «Жанрове фото»), Стецюра Валентина, зайняла ІІ місце в конкурсі юних фотоаматорів за роботу «Сила тяжіння» (н

Фінансово-господарська діяльність

Станом на 1 серпня 2014 року проведено роботу щодо зміцнення та збереження навчальної, матеріально-технічної бази освітніх закладів, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил і норм охорони праці, техніки безпеки в навчальних закладах та структурних підрозділах управління освіти. Проводилась робота із підготовки навчальних закладів до нового навчального року, та в умовах осінньо-зимового періоду, проведено поточні ремонти приміщень, здійснено придбання необхідного обладнання, інвентаря.
Управлінська діяльність

Проведено 4 засідання колегії відділу освіти, на яких розглядались актуальні питання розвитку освіти в районі. Колегією прийнято 12 рішень щодо підвищення результативності з різних напрямків діяльності відділу освіти, його структурних підрозділів, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів. Щомісячно проводились наради керівників закладів освіти. Оформлено протокольні доручення за результатами нарад. Відділом освіти за звітний період видано 222 наказів основної діяльності, 78 наказів з кадрових питань , 194 накази - на відрядження. Надійшло документів: з області та районних служб – 1120. Підготовлено вихідних документів - 972. Надано 210 відповідей на документи з контрольними термінами виконання. Проводилась робота по виконанню власних рішень, рішень районної ради, протокольних доручень районної ради, розпоряджень голови райдержадміністрації, протокольних доручень райдержадміністрації.

Упродовж звітного періоду здійснювалась відповідна робота по реалізації звернень громадян. Всього у відділі освіти та навчальних закладах було прийнято та розглянуто 14 звернень громадян.

З метою більшої поінформованості жителів району про роботу відділу освіти, закладів освіти упродовж звітного періоду готувались матеріали для преси, радіо, районного Інтернет-сайту, у яких висвітлювались різноманітні освітянські заходи.

Питання які необхідно вирішити.

Серед існуючих проблем найбільш серйозними є:

 • Облаштування індивідуальної котельні на альтернативних видах палива в НВК № 2 м. Немирова;

 • Придбання 4 шкільних автобусів ;

 • Винесення котельні з підвального приміщення в Мельниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів;

 • Капітальний ремонт димовивідних каналів в Сокілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів;

 • Заміна вікон на енергозберігаючі В ЗНЗ району.


Можна лише дивуватися винахідливості, працьовитості, невтомному бажанню  не відставати від часу та талановитості педагогічних колективів, які власними стараннями і, нерідко, будучи позбавленими державних коштів, утримують сільські школи з зовсім малою кількістю учнів і величезною територією. Завдяки спільним зусиллям працівників шкіл, батьків та небайдужих людей наші школи готові 1 вересня прийняти на навчання дітей.

«Не скаржитися, а працювати», - це позиція більшості педагогічних колективів нашого району
Начальник відділу освіти Михайло Чорний

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Матеріали доповіді начальника відділу освіти Олександрійської районної...
Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якісної освіти спонукають як до радикальних...

Україна наказ начальника відділу освіти ульяновської районної державної...
Керівникам навчальних закладів (нормативно правова база до нового навчального року)

Відділ освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації...
Схвалено науково-методичною радою методичного кабінету відділу освіти Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

Уроках математики
Ф. Попіль – завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Ярмолинецької районної державної адміністрації

Методичні рекомендації до викладання предметів
Крамаренко С. В., начальник відділу освіти Кіровоградської районної державної адміністрації

Методичний кабінет відділу освіти Олександрійської районної державної...
Тищенко Г. О формування життєвої компетентності учнів задачами прикладного характеру. Олександрія: Видавництво методичного кабінету...

Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів новомиргород
Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна – завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної...

Ульяновської районної державної адміністрації
«Кіровоградщина – мій рідний край, колиска слова І зерна»: Методичні рекомендації щодо проведення Дня Знань І першого уроку в 2013...

Україна міністерство освіти І науки україни відділ освіти бучацької...
Контроль за виконанням данного наказу покласти на заступника директора школи Ковалівську Орисю Михайлівну

Нова парадигма освіти визначає нові змістовно-ціннісні орієнтири...
Департамента науки І освіти Харківської обласної державної адміністрації, Департамента освіти Харківської міської ради, управління...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
h.ocvita.com.ua
Головна сторінка